Selbu Røde Kors
ønsker å vurdere hunder for å bli besøkshund. Dette kommer til å foregå i Selbu. Dag, sted og dato kommer senere. Dersom det er noen som ønsker å få hunden vurdert som besøkshund, så gi beskjed til Grethe tlf 984 15 145 innen 20.04.26
En besøkshund
er en rolig, trygg og sertifisert hund som sammen med sin eier (Røde Kors-frivillig) besøker mennesker på sykehjem, institusjoner eller i hjemmet for å skape glede, motivasjon og sosial kontakt. Besøkshund-tjenesten, ofte organisert gjennom Røde Kors, bidrar til redusert stress og ensomhet.
Alder
Hunden må vanligvis være minst 2 år gammel for å bli endelig godkjent, da den må være mentalt moden.Helse
Hunden må ha god helse, være vaksinert og ha en fersk helseattest fra veterinær.Utstyr
Det legges vekt på positiv forsterkning. Bruk av utstyr som påfører ubehag (som strupehalsbånd) er ikke tillatt; sele anbefales ofte.
