Selbuprøven 2008

28. juni stilte 24 ekvipasjer på Selbuprøven i blodspor og vi hadde 4 hyggelige dommere til å hjelpe oss - Kristian Rolstad, Kristian Slind, Gunnar Bostad og Arnstein Friberg.

Prøvens beste hund ble Wenche R. Krogstad (STBK) m/ NVCh Tomboys Symphony For You (cockeren Pippi).

Gruppebilde Selbuprøven i blodspor 2008

Foto: Hege Ulseth

Av praktiske årsaker valgte blodsporkomiteen å ha standplass på Selbutunet denne gangen - noe vi etter hvert skulle bli svært fornøyde med; Trøndelag opplever for tiden rekord i knottangrep, så utmarka er ikke noe blivende sted for oss med tynn hud.

De 3 beste på Selbuprøven i blodspor 2008

Fra venstre: Nr 2 – Ulla Eriksen m/ NVCh Robins Ricco (flatcoated retriever) – Nr 1 og prøvens beste hund – Wenche R. Krogstad (STBK) m/ NVCh Tomboys Symphony For You (cocker) – 1. pr m/ HP og Nr 3 – Henrik Jensen (STBK) m/ Redadict Racing Rascal (nova scotia duck tolling retr.) – 1. premie. Foto: Stig Meier Berg

Hundene som deltok var av rasene springer (8), cocker (1), toller (2), flatcoat (2), golden (1), wachtelhund (1), dachs langhår (1), basset petit (1), bayerks viltsporhund (1), svart elghund (1) hollandsk gjeterhund (3), hvit gjeterhund (1) og welsh corgi pembroke (1).

Premiefordelinga ble slik: 8 x 0 pr, 1 x 3. pr, 3 x 2. pr, 12 x 1. pr hvorav en m/ HP til prøvevinner.

- Vår rause sponsor TotalHund hadde gitt premier til de 6 beste ekvipasjene. Som en kuriositet kan nevnes at alle unntatt nr 2 er medlemmer i STBK.

Resultat
Nr 1 – Wenche R. Krogstad (STBK) m/ NVCh Tomboys Symphony For You (cocker) – 1. pr m/ HP
Nr 2 – Ulla Eriksen m/ NVCh Robins Ricco (flatcoated retriever) – 1. premie
Nr 3 – Henrik Jensen (STBK) m/ Redadict Racing Rascal (nova scotia duck tolling retr.) – 1. pr.
Nr 4 – Anne Langerud (STBK) m/ NVCh Desperados Rigoletta – 1. pr.
Nr 5 – Bodil Holm (STBK) m/ NSVCh Debs Seashell – 1. pr.
Nr 6 – Lise Tromsdal (STBK) m/ NSVChNMB-06 Kahills Coco Chanel – 1. pr.

Øvrige med 1. premie
- Johanna Järnegren (STBK) m/ NSVCh NUCh SU(u)Ch Vildandens Humle af Tingcha (toller)
- Siri Skjerve m/ NVCh Mi-Mios Wig Wam (springer)
- Kari Krogstad (STBK) m/ Aipo av White Rewyr (hvit gjeterhund)
- Arnstein Mosleth ( STBK) m/ Trontoppens Aggi (hollandsk gjeterhund)
- Elin Setseng m/ NUChNVChNV-04-05, 07NordV-06 Trontoppens Avita (hollandsk gj.h)
- Andreas Reitan (STBK) m/ Trontoppens Betty-Blue (hollandsk gjeterhund)

Med 2. premie
- Børge Wahl (STBK) m/ Igelmyrans Atilla (tysk wachtelhund)
- Helge Solberg m/ NSUChNVCh Aberlee Annies Song (welsh corgi pembroke)
- Jon Sæter m/ NVCh Laceby Dance With The Devil (springer spaniel)

Med 3. premie
- Marianne Hansen m/ Pintails Quick Cooper (flatcoated retriever)

Med 0 premie
- Bjørn Henrik Bremnes (STBK) m/ NVCh Ingribakkens Lukas (springer spaniel)
- Vidar Sagmyr (STBK) m/ NVCh Ingribakkens Luna (springer spaniel)
- Karin Klepp Dagsvik m/ Ingribakkens Lea (springer spaniel)
- Marvin Røstadli m/ Bergsbakkens Kompis (dachs langhår)
- Kjersti Andresen m/ Markhyttens Embla O?Zilk (golden retriever)
- Øystein Espnes m/ Flush (petit basset griffon vendeen)
- Terje Stokke (STBK) m/ Skorgebos Aron (bayersk viltsporhund)
- Hilde Karin Stokke m/ NV-07 Svarthundens Dino (norsk elghund svart)